فهرست

ششمین کنفرانس ملی و دومین کنفرانس بین المللی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران

 
 
 
 
 
 
 
 
صنعت ساختمان، از صنایع مهم و رو به رشد در کشورهای در حال توسعه است . این صنعت مستقیماً براقتصاد، اجتماع و محیط زیست اثرگذار بوده، لذا سیاست گذاری و تصمیم گیری مناسب در آن، گامی موثر در جهت محقق شدن معیارهای توسعه پایدار خواهد بود. بهره گیـری از فناوریهای نوین ساختمانی به عنوان زیرساخت اصلی توسعه صنعتی برای تحقق اهداف صنعت ساخت و سـاز در کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ساخت و ساز ایمن، مقاوم و ارزان، جلوگیری از اتلاف انـرژی و مصالح ساختمانی، کاهش زمان ساخت و ساز، ارتقای کیفیت ساخت و امکان بازیافت مصالح در زمان تخریب ساختمان از مـزایای بکارگیـری فناوری‏ های نوین در ساختمان سازی است .
به همین منظور دومین کنفرانس بین المللی و ششمین کنفرانس ملی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران، در تاریخ 19 و20 مهرماه سال 96 با مشارکت فرهیختگان و اساتید برجسته داخلی و خارجی در دانشگاه یزد برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است که دوره های اول تا پنجم این کنفرانس به ترتیب در دانشگاه های کرمان، اصفهان، سمنان ، یاسوج و امیرکبیر با موفقیت برگزار شده است.
 
محورهای همایش:
این همایش دارای 8 محور اصلی به شرح زیر می باشد:
 
1-مصالح نوین در مهندسی عمران
2- بهسازی و مقاوم سازی
3- سیستم های کنترل لرزه ای
4- مصالح و فناوری های سازگار با محیط زیست
5- فناوری های نوین ساخت
6- روش هاین نوین اجرای سازه های سنتی و بومی
7- بهینه سازی و سبک سازی سازه ها
8- روشهای عددی و محاسباتی نوین در مهندسی عمران
 
محورهای اصلی این همایش به نوبه خود دارای محورهای فرعی متعدد و متنوعی هستند که موضوع "کاربردهای مواد مرکب و نانو مواد در مهندسی عمران" به عنوان یکی از محورهای فرعی ذیل محور اصلی مصالح نوین در مهندسی عمران یکی از موضوعات مهم و مرتبط با حوزه نانوفناوری می باشد و از این رو انجمن نانوفناوری ایران از این همایش به عنوان یکی از همایش های علمی معتبر ملی و بین المللی حمایت معنوی نموده و در زمره حامیان این همایش می باشد.
علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت آخرین اخبار و اطلاعات در خصوص این همایش به سایت این همایش به آدرس www.6ncnms.ir مراجعه و یا با آدرس پست الکترونیک 6ncnms@confs.yazd.ac.ir مکاتبه نمایند.
 
 
تاریخ ایجاد: دوشنبه 16 مرداد 1396
تاریخ انتشار: سه شنبه 17 مرداد 1396
تعداد بازدید: 220