فهرست

هفتمین کنفرانس بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله

کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله (SEE) به عنوان یکی از مهمترین نشست های علمی تا کنون فرصتی برای محققان در جهت به اشتراک گذاشتن آخرین تجربیات و دانش خود در مورد کاهش خطر و مدیریت بحران زلزله فراهم کرده است. پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله هر چهار سال یکبار این کنفرانس ها را با موفقیت برگزار نموده است.

پس از برگزاری هفتمین کنفرانس بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله در سال 1394، تاکنون زلزله‌های بزرگی در مناطق مختلف جهان مانند شیلی (2015)، تایوان (2016)، ژاپن (2016)، اکوادور (2016)، ایتالیا (2016)، اندونزی (2016)، نیوزیلند (2016)، مکزیک (2017)، ایران (2017) و گینه‌نو (2018) رخ داده است. این زلزله‌ها، تلفات و خسارات زیادی را به ملت‌ها تحمیل کرده است.

رشد جمعیت و ارتقاء کیفیت زندگی منجر به افزایش تعداد ساختمان‌ها و زیرساخت‌های شهری و همچنین افزایش تقاضای عمومی شده است که به‌طور مستقیم و غیرمستقیم منجر به افزایش احتمال خسارات گوناگون به علت وقوع زمین‌لرزه‌های بزرگ می‌شود.

خطرات زلزله و تنوع زمینه‌های مرتبط با آن باعث ایجاد چالش بیشتر و شروع تحقیقات کاربردی و علمی گسترده تر با ضرورت ارائه راه‌حل‌های جدید و معرفی روش‌های ابتکاری برای کاهش چنین خطراتی خواهد شد.

در این راستا، پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله بر اساس اهداف، استراتژی‌ها و وظایف ذاتی خود، هر چهار سال یک‌بار اقدام به برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی می‌کند که هشتمین آن در آبان‌‎ماه 1398در تهران برگزار خواهد شد.

در طول این کنفرانس، محققان و دست‌اندرکاران داخلی و خارجی در زمینه زلزله‌شناسی، مهندسی زلزله و مدیریت بحران، آخرین دستاوردها و پیشرفت‌های علمی خود را مورد بحث و تبادل‌نظر قرار خواهند داد.

انجمن نانوفناوری ایران به عنوان یکی از انجمن های فعال کشور از برگزاری این همایش حمایت معنوی نموده و از کلیه اعضای فرهیخته انجمن جهت مشارکت فعال در این همایش دعوت به عمل می آورد.

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت همایش به آدرس www.http:see8.ir مراجعه نمایند.